Як купити квартиру без ріелтора?

Послуги досвідчених ріелторів дорого коштують. Нестача коштів багатьох змушує задуматися про покупку житла без посередників. Це клопітке заняття, але представлена покрокова інструкція допоможе успішно подолати всі перешкоди.

Чим займається ріелтор?

Ріелтор допомагає клієнтам знайти найбільш вигідні варіанти покупки або продажу квартири. У деяких випадках консультує при оформленні документів. Як винагорода виступає відсоток від угоди. Комісійні становлять 4-8% від загальної суми договору, якщо угода складна, то гонорар може збільшитися до 10%. Як бачимо, сума не маленька.

Правда, часто ця сума йде «даремно». З одного боку, хороший фахівець дійсно спростить життя — за вас обдзвонити власників нерухомості, видалить самі невідповідні варіанти та домовиться про перегляд. З іншого — ви все одно будете їздити на перегляди. І вам може не пощастити з ріелтором. Великий ризик, що ви просто віддаєте чотиризначну суму людині, яка зробить два телефонних дзвінки. Чи варто воно того?

Визначаємо час і мету покупки

Необізнаній в тонкощах ринку нерухомості людині здається, що в величезному різноманітті виставлених на продаж квартир легко відшукати вигідний варіант по розташуванню, площі, плануванню і ціні. Але, коли покупець починає шукати житлові приміщення з урахуванням власних фінансових можливостей і переваг, з’ясовується, що відповідних варіантів не так багато, як хотілося б.

Пошук відповідного варіанту

Широта вибору варіантів при покупці житла залежить від наявних особистих або взятих у кредитної організації в борг (іпотечний кредит) фінансів.

Маючи у своєму розпорядженні певну суму грошових коштів щоб купити квартиру без ріелтора, треба приступати до пошуку привабливих варіантів з урахуванням:

  • площі приміщення;
  • розташування (центр, спальні райони);
  • інфраструктури;
  • транспортних розв’язок.

Після треба відібрати відповідні пропозиції та продзвонити за вказаними в оголошеннях телефонами. На дзвінок може відповісти власник і посередник, якому доручили продаж.

Стадія телефонних переговорів може зайняти багато часу. Для зручності спілкування радимо заздалегідь заготовити список питань, на які ви хотіли б отримати відповідь. На окремий лист запишіть самі відповідні варіанти.

Особистий перегляд варіантів

Після відбору варіантів що підходять треба приступати до огляду квартир. Для прискорення проходження цього етапу фахівці радять врахувати кілька моментів:

  • Найкраще оглядати приміщення днем. Навіть в тому випадку, якщо продавець посилається на зайнятість в денні години, постарайтеся переконати його показати вам об’єкт нерухомості при сонячному світлі.
  • Виїжджати на огляди поодинці не бажано, візьміть з собою друга, родича або знайомого, який може дати корисну пораду. Стороння людина оцінить приміщення об’єктивно, без емоцій.
  • Зверніть увагу на стан під’їзду, знайдіть можливість поговорити з сусідами. Такі бесіди можуть дати масу корисної інформації.
  • Вивчіть інфраструктуру, дізнайтеся, де знаходяться дитячі сади, школи, магазини.
  • Поцікавтеся, яким транспортом ви зможете доїхати на роботу, вокзал або в аеропорт, якщо буде потрібно.

Якщо вдалося знайти варіант що підходить, зв’яжіться з продавцем і починайте офіційне оформлення.

Оформлення угоди

Якщо пакет документів для продажу об’єкта нерухомості повністю підготовлений, призначають дату та умови передачі продавцю повної вартості квартири та підписання договору купівлі-продажу.

Найпоширенішим способом передачі грошей є використання банківської комірки, в яку поміщають заздалегідь обумовлену суму. Ключі від комірки або код передають продавцю після офіційної реєстрації передачі права власності нового власника. Якщо одну зі сторін готівковий розрахунок не влаштовує, домовляються про банківський переказ.