Правила складання договору купівлі-продажу квартири

Часто громадянину, щоб купити квартиру в Україні, доводиться стикатися з низкою проблем. Оформлення купівлі-продажу квартири завжди пов’язане з певними ризиками. Ніхто не хоче бути обдуреним, тому кожному покупцеві доводиться бути уважним. У процесі відчуження квартири обов’язково доведеться оформити договір купівлі-продажу.

Оформлення угоди по придбанню житла: покрокова інструкція

Громадянину, який не знає, як проходить покупка двокімнатної квартири, як правильно оформити угоду, які витрати несе покупець та інші нюанси справи, необхідна покрокова інструкція. Якщо пройти послідовно всі її кроки, можна зрозуміти порядок оформлення квартири у власність. Отже, інструкція для зацікавлених осіб виглядає наступним чином.

  • Знайти варіант що влаштовує. Для цього можна вдаватися до допомоги посередників, знайомих або впоратися самостійно.
  • Перевірити надані продавцем документи та сам об’єкт на юридичну «чистоту». Для продавця на цьому етапі належить збір та підготовка всіх паперів.
  • Скласти та підписати угоду про продаж квартири. До неї додається ще кілька документів, що забезпечують правильне укладання угоди.
  • Розрахуватися з продавцем. Передача грошей при покупці квартири може здійснюватися як в готівковій, так в безготівковій формі.
  • Зареєструвати право власності на об’єкт.

Процедура покупки квартири на практиці є складною. Кожен з наведених етапів має на увазі деякі складності та особливості. Саме тому слід розглянути кожен з основних кроків детальніше.

Як оформити договір купівлі-продажу квартири?

Порядок оформлення придбання житла передбачає обов’язкове укладення договору купівлі-продажу. Він включає основні умови, за яких укладається угода. Для найбільшої надійності сторони мають право оформити попередній договір купівлі-продажу квартири. Він готується тоді, коли угода не може укладатися в конкретний момент, але обов’язково відбудеться в майбутньому.

Можна оформити договір купівлі-продажу квартири самостійно. Однак в певних випадках доречний нотаріальний договір купівлі нерухомості. Сторони мають право самостійно розв’язувати це питання. При складанні угоди необхідно оформити додаткові папери:

Передавальний акт до договору купівлі-продажу квартири. У ньому відбивається стан житла, основні особливості та сам факт передачі його покупцеві.

Розписка про отримання грошей від покупця. Правильно, якщо вона складається продавцем власноруч.

Підготовка попереднього договору купівлі-продажу квартири, може передбачати включення власних умов сторін. Така ж ситуація може бути застосована до основної угоди. Однак в обох документах не може бути пунктів, які суперечать законам України.

На що звертати увагу при покупці нерухомості?

Щоб безпечно купити нерухомість, необхідно бути уважним до деталей. Особливо ретельно варто перевіряти документи власника та юридичну «чистоту» об’єкта, що здобувається. Отже, перерахуємо, що потрібно знати при покупці квартири:

  • кількість власників;
  • наявність застави або обтяження;
  • наявність зареєстрованих неповнолітніх;
  • шлях придбання житла продавцем.

На власника звертати пильну увагу потрібно в першу чергу. Його громадянство, особистість, документи – все має значення. Крім того, якщо нерухомість, що купується знаходиться в частковій власності, то слід дотриматися переважного права купівлі об’єкта.

Якщо оформлення угоду купівлі-продажу квартири самостійно занадто ризиковано для покупця, то можна звернутися за допомогою до юристів. Безпосередньо ж при укладанні угоди краще, якщо документи перевірить нотаріус.

Крім того, не зайвим буде запитати виписку з державного реєстру по об’єкту. Це дозволить достеменно дізнатися, як продавець раніше отримав об’єкт, та у нього не вийде обманювати покупця. Якщо, наприклад, майно знаходиться в заставі або отримано сумнівним шляхом, краще подумати, перш ніж придбати його.