Особливості утеплення фасадів багатоквартирних будинків

osoblivosti-uteplennya-fasadiv-bagatokvartirnix-budinkiv

Утеплення житла на Україні стало нагальною потребою величезного числа громадян у зв’язку з безпрецедентним підвищенням тарифів на комунальні платежі і катастрофічним падінням рівня життя. Переважний відсоток населення не має можливості оплачувати достатнє опалення своїх будинків і квартир в холодну пору року. Єдиним ефективним способом заощадити на енергоносіях і зберегти тепло в будинку або квартирі є їх якісне утеплення.

Особливим чином йде справа з утепленням багатоквартирного будинку зовні. Саме цей метод став найбільш затребуваним у жителів міських висоток. І це цілком виправдано, тому що через зовнішні стіни відбувається максимальна витік тепла, яка доходила за оцінкою фахівців до 40% загальних тепловтрат.

Результат такого утеплення можна побачити на власні очі, оглянувши міський пейзаж. Вулиці міста щедро рясніють різнобарвними латками утеплювача, що покривають фасади окремих квартир. І в цьому — фатальна помилка власників утепленого житла!

Справа в тому, що в багатоквартирному будинку необхідно утеплювати відразу всі квартири, розташовані один над одним, тобто, з першого по останній поверх. Інакше, на стиках перекриттів із зовнішньою стіною, на кордоні утепленій і неутепленої квартири відбувається зміщення точки роси всередину стіни, її намокання, руйнування внаслідок промерзання і поразки цвіллю і грибком. Страждають власники як утепленого житла, так і їх сусіди. Пов’язано це з тим, що технологічно практично неможливо створити суцільний контур утеплення в рамках однієї квартири.

В силу високого попиту на цей вид робіт в країні розплодилося безліч монтажних бригад, які прагнуть «зірвати куш» на важку ситуацію, в якій виявилося майже все населення України. Пропонуючи свої послуги за низькою, порівняно з професійними фірмами, ціною вони порушують технологію робіт або свідомо, або в силу низької кваліфікації. В результаті, відбувається зворотний ефект: тепловтрати збільшуються, з’являється цілий набір серйозних проблем, гроші витрачені марно, потрібні кошти на вимушений ремонт.

Значно заощадити, не втративши в якості і не зв’язуючись з недобросовісними монтажниками, можна за рахунок вибору недорогого, але якісного матеріалу. В даному випадку мова йде і пінопласт (пінополістирол). Ціна утеплення стін пінопластом при інших рівних умовах буде мінімальною, а ефект — відмінним.

Протягом вже другого десятка років популярність утеплення фасаду пінопластом не знижується. Це пов’язано з тим, що пінополістирол володіє широким спектром технічних характеристик, що роблять його цінним матеріалом для цього виду робіт. Він є прекрасним тепло- і звукоізолятором, стійкий до температурних коливань в широкому діапазоні, довговічний, легкий і зручний в роботі. На його поверхні не живуть мікроорганізми, і він має дуже низьку, в порівнянні з іншими матеріалами, вартість, а значить, доступний більшості громадян нашої країни!

Випускається пінопласт у вигляді листів (плит) різної товщини і щільності, а отже, ціна утеплення стін з його застосуванням може бути різною і залежить від цих показників, але в будь-якому випадку вона невисока.

Слід знати, що поряд з достоїнствами, пінопласт має і недоліки: малу стійкість до механічних навантажень і високу пожежонебезпечність. Звести їх до мінімуму можуть тільки професійні монтажники, які знають всі тонкощі технології і чітко їх виконують! Пам’ятайте, економія завжди повинна бути розумною!